Rozhovor s Britou

5. března 2011 v 16:40 | Marta Woitek |  Rozhovory
První kandidátkou a prvním člověkem,který se odhodlal k rozhovoru,byla Brita z blogu birdbrains.blog.cz


Co tě vedlo k tomu,že jsi nás v podstatě už od začátku podporovala?
V prvé řadě to bylo to, že jsem s vámi souhlasila. V momentě, když mě z autorského klubu vyloučili, mě napadla myšlenka, že mnoho blogů, dobrých blogů, bude zapomenuto. Sama jsem chtěla něco takového založit, ale už to nebylo třeba. Navíc mě docela baví pomáhat ostatním. :D

Co si vlastně myslíš o Autorském klubu?
Myslím, že je to společnost dobrých blogerů, kteří si svou slávu zaslouží. Zastávám ale názor, že pomalu, ale jistě ztrácí úroveň. O AK jsem se dozvěděla několik měsíců na to, co jsem si založila blog, ale nebyla jsem si jistá, zda se tam mám přihlásit.
Když jsem se tam dostala, byla jsem hrdá, že jsem součástí takové společnosti, ale časem mi začal vrtat v hlavě červík pochybností. Všechny ty problémy s dívčími blogy, a bla bla bla. Přišlo mi, že se zbytek blogového světa na AK dívá jako na vejtahy.
Musím říct, že by mi ale bylo příjemnější přidat odhlášku než být smetena ze stolu spolu s třemi sty dalších.

Pamatuješ si ještě,kdy a co tě k blogu přivedlo? :) Jak jsi vlastně došla na blog.cz?
Na blog mě přivedla kamarádka, která už dávno do tohoto světa pronikla. Původně jsem si založila blog na blogspotu, ale nevyhovovalo mi to tam, a tak jsem přešla na blog.cz. Svůj blogbirdbrains.blog.cz jsem založila šestnáctého listopadu 2009, když jsem ležela doma s bolením v krku.

Fotíš,grafičíš a píšeš. Neměla jsi ze začátku obavy,jestli ti nebude někdo tvou tvorbu kritizovat?
No, ze začátku jsem si říkala, že si blog budu psát jen tak pro sebe, a když někdo přijde, budu ráda. Neřešila jsem, jestli mě někdo bude kritizovat, protože mé články byly spíš přírodovědné, o sopkách, mravencích… a chtěla jsem je použít jako základ pro referáty do školy. Ke grafice jsem se prakticky dostala někdy před prázdninami, a to už jsem měla pár "esbéček" (mimochodem jsem je dávno zrušila), která mě kritizovala. S focením to je stejné. A moc se tomu nevěnuji. Když vidím něco, co mě doopravdy zaujme, vyfotím to a někdy i dám na blog. Já spíš kreslím :D


Jaký máš vztah k češtině? Myslíš si,že má jako jazyk budoucnost nebo zanikne?
Vzhledem k tomu, jak je Česko malý stát, nedělám si iluze, že do dalekého budoucna bude mít smysl česky mluvit. Ale co já vím. Třeba bude v roce 2012 konec světa a čeština zanikne spolu s ostatními jazyky i národy.
Na druhou stranu mám češtinu ráda a nemyslím si, že by se mělo dovolit jí zaniknout. Čeština má dlouhou historii, Čechy prakticky nikdy nebyly "převálcovány" a Slovenština, Polština a Ruština jsou koneckonců jazyky se stejným základem. A když se to sečte, tenhle základ asi nezmizí.

Co myslíš,kde budeš za pět let? Myslíš,že bude v té době tvůj blog aktivní?
Já doufám, že za pět let dokončím gymnázium, odmaturuji a poletím na nějaký čas do Ameriky na školu, na kterou si vyplavu stipendium. Ale to je jen taková moje představa.Blog už beru jako součást každodenního života a v tuhle chvíli si nedokážu představit, že bych z něj měla odejít. Opět ale, kdo ví? Teď jsem třeba zvyklá, ale, ále, doufám, že za pět let budu mít dostatek času na počítač, abych mohla v klidu a míru blogovat :D

Máš nějaké plány do budoucna?
Už jsem říkala, že bych chtěla získat stipendium v Americe. Ale to je spíč cíl, než plán. Také hodlám dokončit knihu, co píšu.
Jako dospělá bych chtěla pracovat někde v laboratoři, míchat DNA a vymýšlet léky. S kamarádkou jsme si dělaly legraci, že objevíme DNA draků :D

Kdybys chytila zlatou rybku a mohla mít dvě přání,co by sis přála?
Byla-li bych Garfield, přála bych si přílohu. Ale nejsem. Takže bych si přála pro sebe velký čokoládový dort a pro zbytek světa technologii, která by neznečišťovala životní prostředí. Nebo aktivní a slušnou policii.

Chtěla bys něco vzkázat čtenářům?
Ne všem, ale hlavně těm, kteří tenhle nový klub od prvních minut shazovali: Tohle se nedalo promyslet. Byla nutná rychlá reakce a improvizace. Každý máme jiný názor, ale já věřím, že všechno má smysl, dokud zbude alespoň jediný blázen, ochotný za danou věc bojovat.

Brita z blogu birdbrains.blog.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Brita Brita | E-mail | Web | 5. března 2011 v 21:51 | Reagovat

Tak vidím, že už to bylo zveřejněno. Děkuji za rozhovor. Doopravdy mě to bavilo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama