Křížovkové téma - Knihovna

12. srpna 2011 v 17:12 | Kiara
Zdravím ;)
Klub se teda moc nehýbe. Částečně je to i proto, že většina z vás se nezapojuje do žádných projektů. Před čtrnácti dny se tady objevila křížovka. Vašim úkolem bylo vyluštit ji a potom na téma schované v tajence napsat příběh nebo poslat fotku. Jsem ráda, že se zapojili alespoň dva členové : Ant z blogu originaldream.blog.cz a Charlie z blogu mujdruhy.blog.cz

Téma schované v křížovce bylo Knihovna


Ant- Knihovna

Rozpačitě strčila hlavu do dveří knihovny a pomalu,aby nebylo nic slyšet,vcupitala dovnitř.Bylo těsně před zavíračkou,ale ona ho hrozně moc potřebovala.Stará,protivná knihovnice s vráskami od mračení pochrupovala na starém,dřevěném křesle potaženém hebkým,červeným sametem.
Vdechla tu vůni,milovala ji.Vůni starých knížek a vzpomínek,vůni,která je,byla a bude pro ni nezaměnitelná.
Klapnutí hodinových ručiček ji vytrhlo ze snění.Tiše našlapovala.Prozkoumávala stovky knížek postavených pečlivě na police.Zářily tu všechny barvy...Olivově zelená,kaštanově hnědá,azurově modrá,burgundsky červená,slunečnicově žlutá,ale nechyběly ani pestré barvy,jako třeba křiklavě růžová,nebo ostře stříbřivě šedá.
Rozhlédla se.Hledala ho.Byl okrový,měl nezaměnitelnou vůni.Ano,byl starší...Ale ona ho mohla číst milionkrát a nikdy ji neomrzel.
Slzy ji už vstupovaly do očí,nemohla ho najít,ale ona ho tolik potřebovala,milovala ho.
Šla až dozadu,tenkrát,před lety si ho schovala pod písmeno X.Modlila se,aby tu byl.
Nejistě sáhla na polici.Od cedulky písmene X odpočítala dvaadvacet knížek.
Byl tu byl !
Nemohla tomu uvěřit,tolik let a on tu je,stále,nikdo si ho nevypůjčil.
Sfoukla z knížky prach.Držela ho,knížku s nápisem Robinson Crusoe.
Přitiskla si ho na prsa a utekla...
Utekla do jeho světa.


Charlie- Ztracená
Šla tam s nadějí, že najde tu, kterou hledá. Ani si nepřipouštěla, že by ji neměli. Pomalu otevřela a v tichosti vešla velkými dřevěnými dveřmi. Temnou chodbou, osvětlenou pouze pár malými světly, prošla až ke schodišti, které zdolala a dorazila do prvního patra. Šedovlasý pán za pultem se na ní podíval přes své kulaté brýle, vyžádal si od ní průkazku a ona tak mohla pokračovat v cestě. Prošla mezi regály dřevěnými plných knížek a hledala tu, pro kterou si přišla. Pečlivě procházela regál s fantasy literaturou. Už začínala ztrácet naději, ale poslední knížka pod písmenkem R ji dokázala zvednout náladu.
Usadila se na malé křeslo vycpané molitanem a rozhodla se, že si kousek přečte. Když začala číst, hustý déšť, jehož kapky dopadaly na římsu přičemž dělaly dost velký hluk, nevnímala. Hltala každé slovo, každou stránku, každou kapitolu. Najednou ucítila chladnou ruku na jejím rameni. Vyjekla strachem a na chvíli odtrhla oči od mírně upocených rukou svírající knížky. "Brumbále, nemáš být náhodou mrtvý? Vždyť jsme tě včera pochovali" On ale neodpovídal, jen se na ni mile usmíval. V tom si všimla několika párů očí na ní upřeně zírajíc. Byly to oči lidí, které v životě neviděla. Když se na Brumbála podívala znovu, nebyl to on, ale pouze ten šedovlasý pán, kterého potkala u jeho pultu. "Slečno, za chvíli budeme zavírat. Budete si toho Harryho Pottera muset dočíst doma?" Trvalo docela dlouho než odpověděla. Věděla, že v Bradavicích se můžete v mžiku přeměnit na koho chcete. Přesto ji to připadalo zvláštní. Nakonec ho odbyla odpovědí, že si ji tedy půjčí. Venku dávno přestalo pršet a chodník byl místy už suchý.
"Míšo, vstávej. Je skoro poledne. Nestihneme strýcovu svatbu," uslyšela mámin hlas. "Ale jo už jdu, mami." Vůbec se jí ale nikam nechtělo. Natož na nějakou svatbu. Byla zklamaná, že to byl jen sen. Iluze, která se náhle rozplynula jako pára nad hrncem. Jejím smutek se umocňoval tím, že nestihla dojít v knize na konec. Nedozvěděla se, zda Harry zničí všechny viteály a zabije vy-víte-koho.

Myslím, že obě dílka jsou moc pěkná. Sama se nemůžu rozhodnout, které se mi líbí více ;) A co vy? Která povídka vás zaujala víc? ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Scarlett Flame [Tazi] Scarlett Flame [Tazi] | E-mail | Web | 12. srpna 2011 v 18:31 | Reagovat

No, mě nejspíš to první. Obě díla jsou si tak nějak hodně podobná, ale to první mi přijde prostě lepší... x)

2 Charlie Charlie | Web | 12. srpna 2011 v 19:46 | Reagovat

Ono bylo těžké vymyslet něco, co by se dost lišilo. Zároveň jsem to psala i na TT. Přišlo mi, že se to k tomu hodí.
Asi bych ty poslední dva řádky oddělila aspoň mezerou.

3 Kiara Kiara | Web | 12. srpna 2011 v 19:57 | Reagovat

[2]: Už jsem si toho všimla a spravila to ;)

4 Elinai Elinai | E-mail | Web | 15. srpna 2011 v 9:34 | Reagovat

ja sa neviem rozhodnúť, pretože obidve diela sú úžasné :-)

5 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 1:36 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama