Literární soutěž - vyhodnocení první

22. prosince 2011 v 18:19 | Psychopath |  Literární soutěž


Tazíííí, ty jsi mi to nepřipomenula! :D Ne, musím se omluvit, já včera zapomněla. I když nemám absolutně náladu, jdu na to. :) Vyhodnocení a práce soutěžících naleznete v celém článku. Poslat měli tito soutěžící:

Poslalo vás to pět. Nevadí, jsem ráda, že poslal alespoň někdo. Ti, co neposlali, jsou bohužel vyřazeni. Pokud se stala nějaká chyba, pošlete mi drabble a jste zpátky v soutěži. Zadání bylo napsat drabble (sto slov) se slovy list, parketa a klobouk. Pojďme se tedy podívat na ty, co poslali svá díla a na mé hodnocení. Maximum získaných bodů bylo deset, své rozhodnutí jsem odůvodnila.
Utáhla jsem si páskem kabát,předtím ve spěchu rychle přehozený přes moje šaty. Šaty pro baletku. Stáhla jsem si černý baret víc do čela. Můj oblíbený klobouček, poslední dárek od maminky. Pak jsem si sundala piškoty, které mě po rychlé chůzi bolestně tlačily. Setřela jsem si slzy, neustále proudící z mých očí a vydala jsem se dál po blátivé pěšině. Bahno mně studilo na bosé nohy a barevné listy padaly na mou hlavu. Já věděla, že už nikdy neuvidím ty parkety. Když mi moje nejlepší kamarádka vmetla do tváře, že nebudu nikdy baletkou, nechci tu podlahu plnou mého potu už ani vidět.

Názor: Skvělé drabble. Je to sice jedno z častějších témat, ale napsala jsi jinak než ostatní, zvláštně a krásně. Líbí se mi ta poslední věta, zvlášť ta část "nechci tu podlahu plnou mého potu už ani vidět", to je opravdu povedené. Text ovšem trochu ruší věta "já věděla, že už nikdy neuvidím ty parkety", chtělo by to napsat, že už na nich nebude stát, tančit.
Body: 9 bodů
Zahleděla jsem se do svého odrazu v zrcadle a málem jsem běžela na záchod vyzvracet se znovu. Kde jsou ty roztomilé kudrlinky sladké holčičky, která výská radostí ve spadaném listí venku?
Rozpolcená ve svých úvahách jsem si nasadila svůj oblíbený černý klobouk a prudce se naklonila k zavázání tkaniček, až zavrzaly parkety.
Ohlédla jsem se a pohled mi sklouznul na malou panenku, kterou jsem kdysi dostala od matky k osmnáctým narozeninám. Prý abych nikdy nezapomněla na to, jaké to bylo a jaké to už nikdy nebude.
"Smůla mami." Zašeptala jsem. "Už se stalo."
Prudce jsem se otočila a vykročila ven.

Názor: Povedené. Mám strašně ráda téma "sladká holčička s kudrlinkami se ohromně změnila", taky to ráda píšu. A tím to asi bude, je to už trochu ohrané. Docela mi chybí vysvětlení, co se vlastně stalo.
Body: 8 bodů
Na hlavu jsem si dala dámský klobouček, v barvách listů.
Barevné lístky už spadaly z korun stromů. Poslední lístečky se držely u země na hromádkách.Už se měl můj strom porazit. Jeho lístky už se na něm neměly po zimě objevovat.
Strom, který byl ze dřeva, které sloužilo pro výrobu parket. V létě mě jeho koruna, která byla jeho kloboukem, zakrývala. Na podzim z větví padalo barevné listí.Houby kolem stromu měli pěkné kloboučky.
Rozřezali ho a udělali z něj parkety pro jakousi paní. Koruna neměla klobouk z listí.
Větve již zpracovali na parkety. Šla jsem k ní. Zapálila jsem parketu!

Názor: Těch slov je tam nějak moc... Samozřejmě, nebylo v pravidlech, že se tam slovo nesmí objevit víckrát, ale trochu méně by přece jenom neuškodilo. Na druhou stranu je to dobré téma, neotřelé.
Body: 8 bodů
Kráčím parkem, pod nohama mi šustí listí. Je podzim, překrásný podzim. Koukám nahoru…
Co se jí asi stalo? Panebože, má rozraženou hlavu!
Probudím se, kolem mě bílo, jsem mrtvá? Vejde doktor a s ním paní s obřím kloboukem s vycpaným supem, já jsem v nemocnici? Promluví ke mně doktor: ,,Asi si nic nepamatujete, před týdnem vás tahle paní našla ležet v parku a zavolala sanitku. Kdybyste tam ležela ještě chvíli, asi byste zemřela.
Sednu si a postavím se. Chvíli stojím, cítím, jak mně
parkety studí.
,,Ehm.. Když jste spadla udělala jste si něco s páteří. Nevíme, jestli budete moc chodit."

Názor: Přijde mi to nedokončené, vím, že vtěsnat něco do sta slov je šíleně těžké, ale asi by to nějak šlo, možná kdybys udělala jen tu scénu v nemocnici. Ale líbí se mi to, je to takové zmatené, přesně jak by ot mělo být, když se přihodí nějaká nehoda.
Body: 9 bodů
Parkety. Já jsem jí říkala, že ho ty parkety jednou zabijou!
Moje matka, Karen, vždycky byla tvrdohlavá; vždycky!
Říkala jsem jí, že ty parkety kloužou. Řékala jsem jí, že se lehce poškrábou. Říkala jsem jí, že jsou drahé. Ale ona mne neposlechla.
Nesnášela jsem ho, ale on neměl zemřít.
Byl zrovna listopad, ze stromu spadl už takový tisící list. Jak já nesnáším podzim, vlhko, déšťí, vítr...
On šel, jako vždycky procházel obývákem, směrem ke schodům... do její ložnice, na hlavě ten obnošený klobouk. Jenže tentokrát moc pospíchal; pospíchal tak moc, že ho to zabilo.
Hodně nedůstojná smrt, spadnout ze schodů.

Názor: Nevím, jestli jsi to plánovala, ale strašně jsi mě rozesmála. Čekala jsem něco strašného a ta poslední věta mě dorazila. Rozesmát mě dokáže máloco, jsem už prostě taková, takže máš rozhodně plus bod. Ale nějak se mi tam nehodí ten čtvrtý odstavec, asi bych ho vyškrtla a napsala tam něco jiného.
Body: 9,5 bodů


Tak, máme to za sebou a já jsem totálně vyřízená. Zadání kola druhého přidám zítra, pokud to stihnu, poté možná až tak v pondělí, nemám vážně čas. Snad jsem vás nějak neurazila a jste spokojení se svým hodnocením.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Brenda Brokenheart Brenda Brokenheart | Web | 22. prosince 2011 v 19:26 | Reagovat

Trochu mě zarazilo, když v zadání bylo striktně zadáno, že z daných slov nemáme dělat zdrobněliny a minimálně ve dvou pracích jsem zdrobněliny našla.. :D

Co se mně týče, vysvětlení tam být nemělo, mělo to zůstat otevřené ;)

2 Scarlett Flame [Tazi] Scarlett Flame [Tazi] | Web | 22. prosince 2011 v 19:32 | Reagovat

Ha, a já vedu! :-D
Že to někoho rozesměje jsem teda nečekala :-D
A ten čtvrtej odstavec je dobrej! Mě se nelíbí třetí :-D

K ostatním... nejvíc se mi líbilo od Miri.
Nevím proč, ale od Ebolin mi to nějak nesedlo, zajímavý nápad, ale.. nevím čím to je.

3 Psychopath Psychopath | Web | 22. prosince 2011 v 19:43 | Reagovat

[1]: Sakra, na to jsem úplně zapomněla, tak to se omlouvám. :-(
Tvoje práce se mi líbila, ne že ne, ale nějak mi to tam chybělo. :-)

4 Brenda Brokenheart Brenda Brokenheart | Web | 22. prosince 2011 v 19:52 | Reagovat

[3]: Mně to nevadí :D  
To je v pohodě, mně kritika nevadí,každý máme nějaký názor a je fajn poznat jiný :)

5 Bee Shifer. Bee Shifer. | Web | 22. prosince 2011 v 21:13 | Reagovat

Super, tak to mám za sebou.
Taky se mi líbilo téma Ebolin, ale nejvíc se mi líbilo drabble od Tazi. Zaslouženě vede ;)

6 Nehorázná. (Tazi) Nehorázná. (Tazi) | Web | 22. prosince 2011 v 21:41 | Reagovat

[5]: Jé, díky, to potěší! ^^
Mimochodem, Psychoušku, ale ty jsi nebyla onlájn na ksicht-knize :-D

7 Kiara Kiara | Web | 23. prosince 2011 v 19:34 | Reagovat

Všechna drabble jsou vážně povedená.
A já se opravdu hodně omlouvám, že jsem ani přes prodloužený termín nic nesesmolila. Jednak sjem vůbec nestíhala ( toho kdo vymyslel V.V.Ú. (Velký Vánočné Úklid, byhc dala zavřít), ale s tím časem by se to ejšět dalo nějak udělat,ale neměla jsme vůbec ale vůbec žádný nápad. Ještě jednou se moc omlouvám..
PS: Asi se nejde připojit od druhého kola že?

PSS: Veselé Vánoce ! ;)

8 Bee Shifer. Bee Shifer. | Web | 24. prosince 2011 v 23:48 | Reagovat

Jo, kdy bude zadání do druhého kola? ;)

9 Ebolin Ebolin | Web | 26. prosince 2011 v 8:44 | Reagovat

Jsem ráda, že jsem dostala alespoň něco - no, stejně jsem nejhorší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama